• Wyprawa do jesiennego lasu

  Nasi najmłodsi, czyli uczniowie klasy I i II byli wczoraj na wielkiej wyprawie. Wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do lasu, nie tylko by podziwiać piękne, jesienne kolory, zbierać dary jesieni ale także by poznać piętra leśnej roślinności. Po wyprawie nasze kąciki przyrody wzbogaciły się o wiele cennych eksponatów, a niektórzy pierwszoklasiści pierwszy raz jechali autobusem MZK :) Było naprawdę świetnie!

 • Informacje w sprawie zeszytów dla kl. IV - V

   

   

  Propozycje zeszytów dla klas IV - V

   

   

   

   

  L.p.

  Przedmiot

  Zeszyty

  1.

  Język polski

  A4 w szerokie linie, szyty

  2.

  Historia

  60 kartkowy w kratkę, szyty

  3.

  Język angielski

  A4 w kratkę + teczka A4

  4.

  Matematyka

  60 kartkowy w kratkę, szyty

  5.

  Przyroda

  60 kartkowy w kratkę, szyty

  9.

  Plastyka

  16 kartkowy w kratkę

  10.

  Muzyka

  nutowy, 32 kartkowy w kratkę

  11.

  Informatyka

  32 kartkowy w kratkę

  12.

  Język niemiecki

  60 kartkowy w kratkę, szyty

  13.

  Religia

  60 kartkowy w kratkę, szyty

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie sie w naszej szkole we wtorek 1 września o godz. 9.00. Wszystkich chętnych zapraszamy na mszę św. w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów, która odbędzie się 01.09 o godz. 8.00 w kościele pw. NMP Matki Zbawiciela (Salwatorianie). Po mszy świętej będzie okazja do poświęcenia tornistrów uczniów klasy I.

 • Nowy budynek już na nas czeka !

  Zgodnie z obietnicą byliśmy dziś w nowym budynku naszej szkoły z aparatem fotograficznym w dłoni. Sale i korytarze szkolne czekają już nie tylko na ławki, krzesła i kolorowe dodatki ale przede wszystkim na wesoły gwar uczniów ... Jeszcze tylko 28 dni wakacji :)

 • Ocenianie kształtujące

  Wszystkich rodziców, którzy zastanawiają się jeszcze nad podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka do naszej szkoły zachęcam do przeczytania krótkiego artykułu o stosowanym w naszej szkole ocenianiu kształtującym. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie www.ceo.org.pl/ok

 • Czerwcowe wspomnienia

  Wakacje właśnie osiągnęły półmetek a my, wszystkich stęsknionych szkoły, zapraszamy do naszej galerii, gdzie pojawiły się nowe zdjęcia z wydarzeń w ostatnim miesiącu roku szkolnego. Krótkie filmki z Dnia Rodziny dostępne są na naszym facebooku. A już w przyszłym tygodniu - niespodzianka. Zdjęcia z nowego budynku szkoły :)

   

 • Brawo Haniu!

  Brawo Haniu! - Obrazek 1Uczennica klasy IV naszej szkoły HANNA WNUK zdobyła

  wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie "Kangur

  Matematyczny" 2015 r. i zajęła 8 miejsce w powiecie

  mikołowskim. Wielkie gratulacje dla Hani i Pani Basi Taut

  przygotowującej ją do konkursu.

 • Rekrutacja – zapraszamy do naszej szkoły!

  Drodzy rodzice,

  poszukujecie najlepszej szkoły dla swojego dziecka?

   

  Oferujemy Wam:

  • bezpieczeństwo nauczania pod kątem emocjonalnym,

  • wygodne 16- osobowe klasy,

  • przyjazny, dwujęzyczny program nauczania

  (opracowany tak, aby mogły z niego skorzystać zarówno dzieci z minimalną znajomością języka, jak i te które wróciły z zagranicy),

  • naukę drugiego języka już od 4 klasy szkoły podstawowej,

  • profesjonalną kadrę pedagogiczną

  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych, min. samoobrona, szachy, harcerstwo, warsztaty teatralne,

  • profesjonalną pomoc psychologiczno – pedagogiczna (logopeda, pedagog, psycholog, terapeuta),

  • opiekę w ramach świetlicy szkolnej do godz. 17.00.

   

  Sprawdź więcej atutów naszej szkoły!

   

  Obecnie prowadzimy nadal nabór do wszystkich oddziałów Zespołu Szkół Prywatnych DUAL.

   

  Skontaktuj się z nami:

  • telefonicznie: 32/778 24 68 i 534 994 639,

  • mailowo: dualmikolow@gmail.com,

  • osobiście w siedzibie szkoły przy placu Salwatorianów 1.

   

  Zapisz się już teraz!

 • Warsztaty w Parku Śląskim

  Piątek, 17 kwietnia 2015 r. był bardzo aktywnym i ciekawym dniem. Mimo niezbyt optymistycznej prognozy pogody całą szkołą wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Śląskiego w Chorzowie. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki organizowanych przez „Fabrykę naukowców” z Gliwic a w ramach warsztatów budowaliśmy z klocków Lego wiatraki. Wszyscy pracowali zgodnie z instrukcją i oczywiście wszystkie maszyny bez problemu zadziałały. Zespoły miały mieszane składy, a każdy uczeń z klasy I był w zespole z czwartoklasistą. Zwieńczeniem warsztatów było otrzymanie dyplomów potwierdzające nabyte umiejętności. Kolejnym punktem programu były warsztaty przyrodnicze przygotowane przez Akademię Bioróżnorodności działającą w ramach Fundacji Parku Śląskiego. Przy okazji warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o faunie i florze Parku Śląskiego oraz doskonaliliśmy umiejętności obserwacji środowiska przyrodniczego. Wyjątkowe w tym dniu było również to, że przez cały czas towarzyszył nam native speaker języka angielskiego – José, który nie tylko tłumaczył na język angielski nowe słowa i zwroty, ale przede wszystkim rozmawiał z uczniami i odpowiadał na ich, czasami bardzo dociekliwe, pytania. Mieliśmy dużo szczęścia, bo pogoda nas nie zawiodła i bawiliśmy się świetnie, co prezentujemy na zdjęciach z wycieczki.

   

  Warsztaty w Parku Śląskim - Obrazek 1

 • Wielkanoc

  Wielkanoc - Obrazek 1

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
  życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil,
  odpoczynku przy rodzinnym stole
  oraz pomyśln
  ości w życiu prywatnym i zawodowym.

   

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSP DUAL

   

 • Nasza szkoła była organizatorem I Przeglądu Piosenki Angielskiej i Anglojęzycznej dla Przedszkoli, który odbył się 24 marca 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie.          W konkursie wzięło udział 7 zespołów a występy wszystkich grup były na bardzo wysokim poziomie artystycznym i językowym. Przedszkolaków oceniało jury w składzie: Pani Anna Kamyk, Pani Barbara Muzyczuk oraz Pani Hanna Kolarczyk i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Nagrody otrzymali: I miejsce zdobyło Przedszkole Niepubliczne im. Złotej Rybki, ex aequo miejsce II – grupa Tygryski z Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka oraz grupa Mali odkrywcy z Przedszkola Ekologicznego nr 10, miejsce III zajęła grupa Skrzaty z Przedszkola nr 11 im. Leśnych Ludków, natomiast wyróżnienia otrzymali: kwartet Emilia, Wiktor, Oliwia i Adam z Przedszkola nr 6 im. Krasnala Hałabały, zespół Little Monsters z Przedszkola nr 13 im. Gromadki Misia Uszatka w ZSP oraz grupa Kangurki z Przedszkola nr 2. Bacznymi obserwatorami byli również rodzice przedszkolaków zgromadzeni na widowni, mocno dopingując swoje pociechy podczas i po występach. Wszyscy razem świetnie się bawili, a za swoje występy niezależnie od zdobytego miejsca mali wykonawcy otrzymali nagrody. Poniżej prezentujemy film z występu uczniów naszej szkoły a zdjęcia z przeglądu piosenki do obejrzenia w naszej galerii. Zapraszamy ponownie za rok wszystkich przedszkolaków z mikołowskich przedszkoli a ponieważ rozszerzamy formułę przeglądu, zapraszamy również uczniów klas I-III  mikołowskich szkół podstawowych do udziału w II Przeglądzie Piosenek Angielskich i Anglojęzycznych. Serdecznie zapraszamy!

   

   

   

 • Wyprawa poszukiwawcza klasy I "Szlakiem smoka Przyrodnika"

  Pierwszaki nie mogły się już doczekać wiosny i wyruszyły na wielką wyprawę poszukiwawczą "Szlakiem smoka Przyrodnika". Istniały uzasadnione przypuszczenia, że dzięki niemu Zima zostawi nas na dobre, a rządy przejmie już długo wyczekiwana Pani Wiosna. Jak było na wyprawie dowiecie się z naszego fotoreportażu.Wyprawa poszukiwawcza klasy I "Szlakiem smoka Przyrodnika" - Obrazek 1

 • Remont budynku

  W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami Państwa informujemy, że prace przy remoncie głównego budynku szkoły przebiegają sprawnie i bez opóźnień. Planowany termin zakończenia prac, przewidziany na koniec maja, nie jest w żaden sposób zagrożony. Nowy rok szkolny 2015/2016 na pewno rozpoczniemy już w nowym budynku szkołysmiley.

 • Spotkanie rekrutacyjne

  Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu informacyjnym, które odbyło się 19 lutego. Kolejne spotkanie dla zainteresowanych przyjęciem dziecka do naszej szkoły odbędzie się w czwartek 19 marca 2015 r. o godz. 17.30. w siedzibie szkoły Mikołów, pl. Salwatorianów 1. Informacje dotyczące rekrutacji i funkcjonowania szkoły na bieżąco można uzyskać osobiście lub telefonicznie w sekretariacie szkoły.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

  Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016

  Szanowni Państwo!

  Rozpoczęliśmy rekrutację do Zespołu Szkół Prywatnych DUAL na nowy rok szkolny 2015/2016. W zakładce Rekrutacja znajdziecie Państwo szczegółowe informację o zasadach rekrutacji oraz opłatach obowiązujących w naszej szkole. Zachęcamy do zapoznania się         z ofertą naszej szkoły oraz profilem na facebooku.

  Wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do naszej szkoły serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie szkoły    w dniu 19 lutego 2015 r. o godz. 17.30.

 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  Przy wigilijnym stole, łamiąc opłatek święty,
  Pomnijcie, że dzień ten radosny, w miłości jest poczęty;
  Że, jako mówi wam wszystkim, dawne, odwieczne orędzie,

  Z pierwszą na niebie gwiazdą, Bóg w waszym domu zasiędzie.

  J.Kasprowicz

  Z serca płynące życzenia pokoju, miłości i radości,którą będziecie mogli dzielić się z innymi z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku składamy uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim Przyjaciołom szkoły.

 • Konkurs MEN

  Uczniowie DUAL-a bardzo lubią czytać i są aktywnymi czytelnikami

  naszej szkolnej "mini-biblioteki".Nic dziwnego, że tak chętnie wzięli

  udział w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji

  Narodowej "Książki naszych marzeń".Film, który powstał w ramach tego konkursu,

  z dumą prezentujemy wszystkim Państwu.

   

 • Nasza strona na facebooku

  Ruszyła nasza strona na facebooku!

  Zachęcamy wszystkich do jej polubienia i udostępniania znajomym :)

   

   

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

  Wakacje wielkim krokami dobiegają końca, a przed nami wszystkimi wielka chwila.

  Już za tydzień uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i inauguracja działalności

  Zespołu Szkół Prywatnych DUAL w Mikołowie. Zapraszam wszystkich uczniów

  wraz z rodzicami na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się

  01 września 2014 r. o godzinie 9.00 w tymczasowym budynku szkoły przy

  pl. Salwatorianów 1. Dla wszystkich chętnych, w kościele parafialnym

  p.w. NMP Matki Zbawiciela (Pl. Salwatorianów) o godz. 8.00, zostanie odprawiona

  msza św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.

  W trakcie mszy św. zostaną poświęcone tornistry pierwszoklasistów.

  Mam nadzieję, że przyniesiecie do szkoły radość i uśmiech, a tradycyjnych

  rogów obfitości też nie zabraknie. W zakładce "Album fotograficzny" dostępne

  są aktualne zdjęcia szkoły.

   

  Życzę wszystkim słonecznej końcówki wakacji!

 • Wyprawka ucznia klasy I

  Wyprawka ucznia klasy I

   

  Wyposażenie ucznia klasy I

  Szkoły Podstawowej im. Ojca F. Jordana  ZSP „DUAL”

  w Mikołowie:

   

  1. Pakiet podręczników „Oto ja” (oprawione i podpisane imieniem i nazwiskiem – na zewnątrz i w środku).
  2. Zeszyty:

                 1 zeszyt w kratkę 16-kartkowy,

                 1 zeszyt w cienkie linie 16-kartkowy,

                 1 zeszyt w kratkę do informacji i jako dzienniczek

                 (wszystkie oprawione i podpisane imieniem i nazwiskiem – na zewnątrz i w środku).

  1. Wyposażenie piórnika:
  • 2 ołówki HB zaostrzone,
  • Kredki (co najmniej 10 kolorów) – zaostrzone (najlepiej duże – trójścienne, ale mogą być też zwykłe),
  • Kredki świecowe (najlepiej „Bambino”),
  • Flamastry (co najmniej 6 kolorów),
  • Temperówka,
  • Gumka,
  • Klej w sztyfcie,
  • Nożyczki (porządne, ale bezpieczne),
  • Linijka (krótka, mieszcząca się do piórnika).
  1. Materiały plastyczne (do zostawienia w klasie):
  • Teczka na materiały – grubsza (podpisana imieniem i nazwiskiem),
  • 1 blok rysunkowy A4 z białymi kartkami,
  • 1 blok rysunkowy A4 z kolorowymi kartkami,
  • 1 blok techniczny A4 z białymi kartkami,
  • 1 blok techniczny A4 z kolorowymi kartkami,
  • Plastelina (co najmniej 6 kolorów, podpisana imieniem i nazwiskiem),
  • Farby plakatowe (co najmniej 10 kolorów, podpisane imieniem i nazwiskiem),
  • Co najmniej 3 pędzelki różnej grubości (bardzo cienki, średni oraz dość gruby; podpisane imieniem i nazwiskiem lub w inny sposób oznaczone),
  • Skoroszyt z 10 koszulkami formatu A4 włożonymi do środka (podpisany imieniem i nazwiskiem),
  • 2 bloki (co najmniej 1 formatu A4) papieru kolorowego (może być normalny lub samoprzylepny),
  • Plastikowy kubek na wodę,
  • Stara gazeta (jako podkładka do malowania farbami).
  1. Strój gimnastyczny – biała koszulka, ciemne (czarne lub granatowe) krótkie spodenki, buty sportowe.
  2. Buty szkolne – trampki lub tenisówki na białej podeszwie.

  Pozostałe elementy wyprawki zostaną ustalone po pierwszym zebraniu z wychowawcą.